Дивіденди та порядок їх отримання

  • 26.10.2023 20:13
  • 3 хвилини читання
Дивіденди та порядок їх отримання

Дивіденди та порядок їх отримання

Дивіденди є одним із способів виявлення рентабельності компанії та її важливою складовою частиною. Якщо ви володієте акціями певної компанії, то ви можете отримувати дивіденди за певний період часу. Давайте розглянемо, що таке дивіденди та який порядок їх отримання.

Дивіденди - це частина прибутку, який компанія виплачує своїм акціонерам. Вона розподіляється між інвесторами у вигляді грошей, акцій або інших цінних паперів. Відсоток дивідендів може встановлюватися заздалегідь компанією або вирішуватися на загальних зборах акціонерів.

 

В Україні дивіденди можуть виділятися грошовими коштами, акціями, документами про випуск облігацій або іншими цінними паперами. Найбільш поширеним способом виплати дивідендів є грошові кошти, які нараховуються на рахунок акціонера або виплачуються через пошту.

Порядок отримання дивідендів залежить від політики самої компанії. Зазвичай, відповідну інформацію можна знайти в річному звіті компанії або на її веб-сайті. Також деякі компанії надсилають акціонерам спеціальні повідомлення щодо дат виплати дивідендів.

Першим кроком для отримання дивідендів є належне володіння акціями компанії. Ви повинні бути зареєстрованими як власник акцій на певну дату, яка називається датою реєстрації. Зазвичай ця дата визначається компанією та зазначається в оголошенні про виплату дивідендів.

 

Далі з'являється вирішальна дата (ex-date). Це дата, після якої акції можуть продаватися на відкритому ринку, але їхня власність на цю дату не гарантує отримання дивідендів. Тобто, якщо ви купуєте акції компанії після вирішальної дати, ви не отримаєте дивіденди за поточний період.

Після цього компанія заявляє дату виплати дивідендів і їх розмір. Грошові кошти можуть бути перераховані на банківський рахунок акціонера або виплачені чеком. У разі, якщо дивіденди виплачуються в інших форматах, необхідно перевірити відповідна процедура та документи, які необхідно пред'явити для отримання.

Важливо пам'ятати, що дивіденди підлягають оподаткуванню. Україна має свою податкову ставку для отримання дивідендів, яку встановлює податковий кодекс. Зазвичай, компанія відраховує податок самостійно та перераховує чисту суму дивідендів акціонерам.

 

Отримання дивідендів - це окремий бонус для власників акцій компанії. Вони можуть стати додатковим прибутком та стимулом продовжувати володіти акціями. Отже, будьте уважними до дат та процедур отримання дивідендів своїх акцій, адже вони можуть приємно здивувати вас своєю сумою.